MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy rowerowe do 18 km od Pieszyc. Pomysły na jednodniową wyprawę. Gdzie w weekend 18 - 19 maja?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za pomysłem na trasę rowerową w pobliżu Pieszyc? Proponujemy, gdzie warto się wybrać. Przygotowaliśmy 5 ciekawych propozycji. Są różne pod względem trudności czy dystansu, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wyjazd rowerem w odległości do 18 km od Pieszyc. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy rowerowe niedaleko Pieszyc przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Rowerem w pobliżu Pieszyc

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 18 km od Pieszyc, które wypróbowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Zanim wyruszysz na wyprawę, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 25 maja w Pieszycach ma być 20°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 68%.

🚲 Trasa rowerowa: Poznaj Góry Sowie DOT82

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 11,41 km
  • Czas trwania wyprawy: 41 min.
  • Przewyższenia: 116 m
  • Suma podjazdów: 326 m
  • Suma zjazdów: 326 m

Dolnoslaska_OT poleca trasę mieszkańcom Pieszyc

Krótka charakterystyka

Pętla (niepełna) łącznikowa wiążąca system Enduro Srebrna Góra i Strefę MTB Sudety z Glacensis Singletrack. Pomijając funkcję logistyczną oferuje wyjątkowo ciekawy widok na Twierdzę Srebrnogórską i Ostróg. Raczej łagodna. Przeciwnie do wskazówek zegara.

Rozjazd - p. Wilcza - rozjazd

Odcinek poprowadzony, nieprzyzwoicie równą i gładką, szutrową autostradą. Pokonujemy go w obu kierunkach. Na Przełęczy Wilczej możemy "przesiąść się" na Pętlę Wilczą (Glacensis Singletrack).

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Góry Sowie na rowerze DOT120 rowerem.info

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 21,22 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 36 min.
  • Przewyższenia: 259 m
  • Suma podjazdów: 773 m
  • Suma zjazdów: 773 m

Trasę rowerową mieszkańcom Pieszyc poleca Dolnoslaska_OT

Łatwa, bardzo widokowa trasa, biegnąca głównie drogami mocno wciętymi w zboczach. Do tego jeden mocno wymagający fragment ścieżką przez szczyt Popielaka. Opis zacznę od punktu dostępowego na przełęczy Woliborskiej i zgodnie z ruchem zegara.
Przełęcz Woliborska - Polana Bielawska

Na starcie mamy wygodny parking na kilkanaście aut. Dalej długa, gładka, bardzo szeroka, szutrowa autostrada wcięta w zbocza gór. Ładne widoki, umiarkowane nachylenie.

Polana Bielawska - Przełęcz Jugowska

Odcinek bardzo podobny w charakterze do poprzedniego. Droga jest ciut węższa, a widoki jeszcze ładniejsze. Szczególnie efektowny jest przejazd przez stok narciarski nad Zygmuntówką.

Północny fragment pętli. Bardzo ładny kawałek w większości schowany w lesie. Od czasu do czasu widoki. Może być mokro. Mijamy po drodze źródło Bielawicy. Przepiękny jest fragment w Rezerwacie "Bukowa Kalenica".

Polana Bielawska - Przełęcz Woliborska

Rozpoczyna go bardzo wymagający odcinek pieszą ścieżką po obu stronach Popielaka. Stromo i kamieniście. Dalej jest zdecydowanie spokojniej gdyż poruszamy się po kameralnych drogach i poza ewentualnym błotem jest spokojnie.

Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Szlak Piastowski (Granitowy) K-2

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 45,76 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 52 min.
  • Przewyższenia: 82 m
  • Suma podjazdów: 93 m
  • Suma zjazdów: 128 m

Trasę rowerową mieszkańcom Pieszyc poleca KsiestwoSJ

Trasa rowerowa K -2 „Granitowa” Świdnica – Jaworzyna Śląska – Strzegom – Jawor oznaczona kolorem czerwonym, długość: 50 km
Trasa łatwa i zarazem bogata w walory widokowe i kulturowe, biegnie po nizinnych terenach Przedgórza Sudeckiego, a głównie drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu, dlatego też nie wymaga zbytniej kondycji i profesjonalnego sprzętu. Swój początek bierze nad Zalewem Witoszówka w Świdnicy, skąd ulicami Polna Droga i Kochanowskiego wyjeżdżamy w kierunku Witoszowa Dolnego. Przejeżdżając przez Witoszów po lewej stronie drogi mijamy prywatne Muzeum Broni i Militariów, w którego zbiorach znajdują się m.in.: pojazdy bojowe, samoloty oraz broń strzelecka. Kilkaset metrów dalej na skrzyżowaniu dróg skręcamy w prawo i jedziemy w kierunku Komorowa, przecinając po drodze ruchliwą drogę krajową nr 35. W Komorowie możemy podziwiać ruiny wiatraka, starą dzwonnicę, która jest pomnikiem upamiętniającym poległych w czasie I wojny światowej mieszkańców wsi, a nad niewielkim zalewem możemy zrobić krótki odpoczynek. Po minięciu zalewu jedziemy cały czas asfaltową drogą przez Milikowice i Witków do Starego Jaworowa, po przejechaniu którego skręcamy w lewo i przez pola dojeżdżamy do tzw. „Drogi Węglowej”, która doprowadza nas do asfaltowej drogi łączącej Bolesławice i Jaworzynę Śląską. W tym miejscu skręcamy w lewo i dojeżdżamy do Jaworzyny Śląskiej, dużego węzła kolejowego, gdzie krzyżują się linie kolejowe z Jeleniej Góry do Wrocławia i z Legnicy do Kamieńca Ząbkowickiego. W mieście możemy zwiedzić bardzo ciekawe Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, które mieści się w zabytkowej parowozowni. Z miasta wyjeżdżamy ulicami Wolności i Ceglaną, przejeżdżamy przez bocznicę kolejową Jaworzyna Śląska – Pastuchów, mijamy ogródki działkowe i polną drogą podążamy w kierunku Pasiecznej. Tutaj wjeżdżamy na asfaltową drogę, którą przez Stanowice i Międzyrzecze udajemy się w kierunku Strzegomia. W mieście podziwiamy odrestaurowany ratusz wraz z wieżą targową, Bazylikę Mniejszą pw. św. Piotra i Pawła oraz pozostałości średniowiecznych murów obronnych. Ze Strzegomia wyjeżdżamy ulicami Kościuszki, Promenada, Sosnową i Legnicką, aby po minięciu ostatnich zabudowań skręcić w prawo i polniakiem dojechać do asfaltowej drogi, która przez Graniczną doprowadzi nas do Goczałkowa Górnego. Po drodze tuż za przejazdem na linii kolejowej Legnica – Kamieniec Ząbk. Mijamy z lewej strony kopalnię surowców skalnych (uwaga na ciężarówki). Po dojechaniu do Goczałkowa Górnego skręcamy w lewo i jedziemy do Goczałkowa, z którego przez Targoszyn dojeżdżamy do Mściwojowa. Z Mściwojowa udajemy się w kierunku Zębowic przecinając po drodze linię kolejową Legnica – Kamieniec Ząbk., a później drogę wojewódzką 374. Po dojechaniu do Zębowic skręcamy w prawo i jedziemy w kierunku Jawora. Do rynku dojeżdżamy ulicami Szpitalną , Strzegomską i Staromiejską. W tym miejscu kończymy naszą wycieczkę.
Trasa została oznakowana przez Lokalną Organizację Turystyczną "Księstwo Świdnicko - Jaworskie"
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Dookoła Gór Sowich z Bielawy

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 100,65 km
  • Czas trwania wyprawy: 11 godz. i 2 min.
  • Przewyższenia: 749 m
  • Suma podjazdów: 1 498 m
  • Suma zjazdów: 1 465 m

Rowerzystom z Pieszyc trasę poleca Erytryn

101km trasa dookoła Gór Sowich wraz z wjazdem na szczyt Wielkiej Sowy. Około 1400 metrów podjazdów.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Okrążenie Gór Stołowych

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 108,92 km
  • Czas trwania wyprawy: 8 godz. i 30 min.
  • Przewyższenia: 311 m
  • Suma podjazdów: 1 427 m
  • Suma zjazdów: 1 430 m

Januszek_44 poleca trasę mieszkańcom Pieszyc

Dziś ruszam trasą rowerową nr 4020, która okrąża Góry Stołowe. Trasa w połowie biegnie po polskiej, a w połowie po czeskiej stronie.
O ile u nas trudno znaleźć jakiekolwiek oznaczenia, to po stronie czeskiej nie ma już takich wątpliwości. Trasa w całości przebiega po mało uczęszczanych trasach asfaltowych. Przez około 80 km spotkamy tu trudne podjazdy i dające trochę oddechu zjazdy .
Na 75. km łapie mnie burza i silny opad gradu. Skracam więc planowaną trasę i dziwnymi drogami dojeżdżam do parkingu.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Zadbaj o rower

Miłośnicy jazdy na rowerze wiedzą, jak istotne jest utrzymywanie jednośladu w dobrym stanie technicznym. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Przegląd roweru powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. A najlepiej dwukrotnie - przed oraz po sezonie. Oczywiście, jeśli w trakcie sezonu zdarzą się jakieś uszkodzenia, najlepiej je od razu naprawić.

Serwisować sprzęt można samodzielnie lub oddając go w ręce specjalistów. Odpowiednio dbając o swój sprzęt zapewnisz sobie, że dłużej Ci posłuży. Jest to szczególnie istotne, jeśli często na nim jeździsz. Wbrew pozorom przegląd roweru nie jest taką prostą sprawą. Jeśli chcesz samodzielnie serwisować swój rower, koniecznie poszukaj poradników, w jaki sposób to robić.

Przydatne akcesoria na rower

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pieszyce.naszemiasto.pl Nasze Miasto